Mějte hollywoodský úsměv!

Zářivý bělostný úsměv je tím nejkrásnějším módním doplňkem a dodá vaší tváři punc dokonalosti.

 

Toužíte po oslnivém chrupu filmových hvězd? Po­kud to my­slíte vážně, zamiřte do sto­matologické ordinace či na estetickou klini­ku. Jen od­bo­rníci vám totiž zajistí nejle­pší výsle­dek a zuby vám nepoškodí.

Profesionální bělení
Specialista vám zařídí zuby ja­ko perličky rychle a bez­pe­č­ně. Máte na výběr z několika metod bělení, z nichž všechny jsou založené na peroxi­du. Vy­brat si můžete třeba bělení pomocí pryžového aplikáto­ru, které je finančně nej­méně ná­ročné. Zubař vám udělá otisky a vyrobí na míru aplikátory, s jejichž pomocí pak budete doma na zuby na­nášet bělicí hmotu.

Nevýho­dou je, že aplikaci musíte opa­kovat víckrát a dosá­hnete ze­světlení jen o 2-3 odstíny. Tato metoda vás vyjde na 4-6 tisíc. Jen o něco dražší je bě­lení přímo v ordinaci. Pod dohledem zubaře je mož­né použít vyšší koncentraci pe­­roxidu, která zesvětlí víc a ta­ké rychleji.
Pro zvýšení účinnosti bělicí hmoty se po­užívá laser a za okamžité vybělení zaplatíte od 5 500 Kč. Nej­vět­ší efekt slibuje nová metoda Br­i­te Smile. Zuby se potřou spe­ciálním gelem a pak ho­dinu ozařují modrým svět­lem. Cena se může vyšplhat až na 20 ti­síc, ale dosáhnete zesvětlení až o 8 odstínů, které vydrží 3 až 5 let.

Domácí bělení
Pokud máte ze zubařského křesla kopřivku, zkuste do­mácí bělení pomocí aplikátoru sami. Prost­ředek koupí­te v lé­kárně od 450 Kč. K se­hnání jsou i jedno­rázo­vé bělicí prou­žky a vůbec nejdostupnější jsou bělicí pasty. Nečekejte však výraz­ný výsledek.

Nezapomeňte
Ne každé zuby mohou dosáhnout stoprocentní bělosti. Výsledek je velmi individuální a někoho pak může překvapit, že barva není tak oslnivá, jak si představoval. Bě­lost chrupu však můžete do značné míry ovlivnit i sami.

Vyhněte se nad­měrné konzumaci kávy, černého čaje a červeného vína, rovněž cigarety dávají zubům nehezký zažloutlý nádech. Zuby důkladně čistěte klasickým i mezizubním kartáčkem a čas od času si nechte od­stranit zubní kámen.

Musíte vědět:
Kdy se bělení vyhnout?
Každému bělení předchází konzultace s lékařem, který vám poradí, jaký způsob je právě pro vás nejvhodnější. Výrazně citlivé, popraskané nebo poškozené zuby by se neměly bělit vůbec, stejně tak jsou překážkou obnažené zubní krčky.

V případě zanedbání předchozího ošetření by mohla být procedura bolestivá. Nedo­poručuje se také těhotným a kojícím ženám, lidem mladším 16 let nebo silným kuřákům.